The Tickmann Mapa serwisu Zadaj pytanie
Kosiarki
Jesteś w: Wszystko na temat działania robotów ogrodowych
Wszystko na temat działania robotów ogrodowych
Odpowiednia współpraca z automatyczną kosiarką Zucchetti wymaga dokładnego i ścisłego przestrzegania zasad i wskazówek zamieszczonych w specjalnie przygotowanej instrukcji obsługi oraz zapoznania się z odpowiednim dla danego modelu programem instalacyjnym. Tylko dobra znajomość sposobu funkcjonowania oraz konserwacji robota zagwarantuje mu okres długotrwałego użytkowania. Również przed rozpoczęciem pracy z maszyną należy zachować ostrożność tak, aby podczas montażu nie zrobić krzywdy sobie, ani nie uszkodzić elementów technicznych kosiarki.

Zanim postanowimy zainstalować automatyczną kosiarkę w naszym ogrodzie, w miarę możliwości powinniśmy usunąć z naszego trawnika wszystkie zbędne przeszkody: masywne kamienie, gałęzie, zabawki itp. Mogą one niepotrzebnie utrudnić działanie naszego robota i zbędnie wydłużać czas jego efektywnej pracy. Kolejnym etapem jest oznaczenie granic koszenia, za pomocą przymocowania przewodu kosiarki na obrzeżach trawnika. Nie przeszkadzając nam, kabel po niepełnym miesiącu obrośnie trawą, a robot i tak będzie go samodzielnie wyczuwał, jednocześnie dbając o pięknie wykoszony trawnik. Jeśli również chcemy ochronić nasze ulubione rośliny, bądź specyficzne dla nas strefy ogrodu, w tych miejscach również stosowne byłoby poprowadzenie kabla. Jednym z najciekawszych zastosowań jest fakt, że jeżeli robot natknie się na przeszkody do 15 cm wysokości – nie przejmuj się - bezpiecznie zatrzyma się, umiejętnie wycofa, a następnie obierze całkowicie nowy kierunek działania. Kupując automatyczną kosiarkę powinieneś zwrócić szczególną uwagę na powierzchnię trawnika. W ten sposób będziesz mógł dobrać model najodpowiedniejszy dla indywidualnych potrzeb Twojego ogrodu.

Czy powinieneś przejmować się doładowywaniem kosiarki, aby nie stanęła bezwładnie gdzieś na środku ogrodu? Absolutnie nie! Jej nowoczesne oprogramowanie pozwala na wcześniejsze wykrycie niskiego poziomu baterii i robot samodzielnie wraca do stacji dokującej. Również podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak deszcz natychmiastowo kończy pracę i wraca to bazy. Wśród tak wielu atrybutów nowego członka Twojej rodziny nie zapominajmy, że jest również bardzo tani w eksploatacji (ok. 100zł za roczne zużycie energii). Teraz Ty i Twoi najbliżsi macie więcej czasu dla siebie oraz możecie cieszyć się pięknem starannie przystrzyżonej i zdrowej trawy.

OpisJeśli męczy Cię fakt koszenia trawnika, jeśli wolisz poleżeć, pobawić się z dziećmi, wypić piwo ze znajomymi lub poddać się innym ulubionym czynnościom zamiast biegać za kosiarką w pocie czoła - właśnie znalazłeś rozwiązanie swojego problemu. Jak wspaniale obudzić się rano w sobotę, zobaczyć skoszony trawnik i nie zastanawiać się co stracisz, co dziś Ci umknie gdy będziesz ganiał za tradycyjną kosiarką kilka godzin. Może nawet zapomniałeś kupić kanister z paliwem. Jeśli nawet myślisz, że koszenie jest relaksujące pamiętaj o tym!!! Istnieje jeszcze wiele innych relaksujących czynności, o których być może się nie dowiesz, ponieważ jesteś kosiarzem własnego trawnika. Wiem, znam to z życia, koszenie jest fajne, ale do czasu.

Jeśli to co napisałem powyżej jest Ci bliskie, rozwiązaniem Twoich problemów jest inteligentny robot kosiarka WIPER.

Wiper jest robotem zaprojektowanym po to, by samodzielnie i bezobsługowo kosić trawnik. Jest Mały! Cichy! Wodoodporny! Lekki! W zależności od rodzaju terenu który obsługuje może zostać zaprogramowany by kosić jeden obszar, po czym zająć drugim, trzecim i czwartym!Robot kosi obszar trawnika wyznaczony za pomocą przewodu ograniczający (w zestawie), omija przeszkody, po napotkaniu ścian, płotów, kamieni itp. natychmiast zmienia kierunek jazdy i kosi do skutku!
Jeśli powierzchnia koszenia jest mniejsza niż 1800m² robot Runner Basic jest dla Ciebie.
Jeśli powierzchnia koszenia jest mniejsza niż 3000m² odpowiednią wersją będzie Runner XP.
Jeśli powierzchnia koszenia jest nie większa niż 5000m² wybierz Wiper One (z funkcją sterowania za pomocą każdego telefonu z funkcją blootooth).
Jeśli powierzchnia koszenia jest większa niż 5000m² wyberz dowolną konfigurację powyższych modeli. Nie ma takiej powierzchni której nie skoszą roboty Wiper.

Wiper Runner to robot elektryczny zasilany własnym akumulatorem. Czy trzeba go ładować?

Robot ładuje się sam, oczywiście najlepiej z Twojego gniazdka, nie gniazdka sąsiada! WIPER RUNNER posiada własną dokującą stację doładowczą. Gdy opada z sił lub pada deszcz sam jedzie do niej i oddaje się czynności doładowania, następnie wyrusza na koszenie ponownie.
To zależy czego od niego oczekujesz. Robot może kosić dalej, może powrócić do stacji dokującej gdzie doładuje akumulator i po zakończeniu tej operacji wyjedzie ponownie, może również zostać w niej aż do chwili gdy wciśniesz przycisk PAUSE i rozkażesz mu wyjechać ponownie. Warianty zachowań są możliwe do wyboru na wbudowanym programatorze. To zależy od Ciebie.
Tak jak każde inne urządzenie mechaniczne, zwłaszcza tnące powoduje pewne ryzyko, WIPER RUNNER realnie niewielkie. Przede wszystkim ryzyko dotyczy pozostawionych na trawie przedmiotów. Pamiętaj aby sprzątnąć puste butelki, zabawki, książki, narzędzia czy też wąż ogrodowy itd. Plastkowe zjeżdzalnie, krzesła, stoły, taczka, wszystko wyższe niż 20cm nie stanowi problemu. Robot wyposażony jest w kilkanaście różnych czujników które przekazują mu informacje z otoczenia. W przypadku próby podniesienia automatycznie blokowane jest ostrze. Podobnie dzieję się w przypadku najechania na przeszkodę. Zaprojektowany nisko osadzony spojler wystaje do przodu na odległość dającą bezpieczeństwo. Z doświadczenia wiem, że koty, psy omijają tę kosiarkę z daleka. Małe dzieci nie mają siły aby ją unieść. Robot napotykając opór na drodze odwraca się i jedzie w innym kierunku . Moja rada: aby nie myśleć o tym za wiele warto zaprogramować optymalne czasy koszenia i mieć spokojną głowę.

Czy kosiarka jest bezpieczna dla Twoich dzieci, psa kota?Tak jak każde inne urządzenie mechaniczne, zwłaszcza tnące powoduje pewne ryzyko, WIPER RUNNER realnie niewielkie. Przede wszystkim ryzyko dotyczy pozostawionych na trawie przedmiotów. Pamiętaj aby sprzątnąć puste butelki, zabawki, książki, narzędzia czy też wąż ogrodowy itd. Zjeżdżalnie, krzesła, stoły, taczka, wszystko wyższe niż 20cm nie stanowi problemu. Robot wyposażony jest w kilkanaście różnych czujników które przekazują mu informacje z otoczenia. W przypadku próby podniesienia automatycznie blokowane jest ostrze. Podobnie dzieję się w przypadku najechania na przeszkodę. Zaprojektowany nisko osadzony spojler wystaje do przodu na odległość dającą bezpieczeństwo. Z doświadczenia wiem, że koty, psy omijają tę kosiarkę z daleka. Małe dzieci nie mają siły aby ją unieść. Robot napotykając opór na drodze odwraca się i jedzie w innym kierunku . Moja rada: aby nie myśleć o tym za wiele warto zaprogramować optymalne czasy koszenia i mieć spokojną głowę.

Co się dzieje za skoszoną trawą?Maszyna pracuje każdego dnia. Dzienne przyrosty trawy to ułamki milimetra. Kosiarki wiper codziennie śćninją te skrawki trawy które automatycznie stają się naturalnym nawozem dla twojego trawnika, pomagają utrzymać właściwą wilgotność i dostarczyć składników potrzebnych dla prawidłowego rozwoju.

Kiedy kosić?

To ty tu rządzisz jak się pewnie domyślasz, z punktu widzenia kosiarki jest to obojętne, zrobi co zechcesz. Sam wybierasz czas koszenia, najbardziej odpowiedni dla ciebie. Robisz to za pomocą wbudowanego programatora tygodniowego z ustaleniem dokładnych czasów. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej mieć koszone podczas nieobecności w domu.
Maszyna pracuje każdego dnia. Dzienne przyrosty trawy to ułamki milimetra. Kosiarki wiper codziennie śćninją te skrawki trawy które automatycznie stają się naturalnym nawozem dla twojego trawnika, pomagają utrzymać właściwą wilgotność i dostarczyć składników potrzebnych dla prawidłowego rozwoju.

Deszcz. Co robi robot gdy pada deszcz?To zależy czego od niego oczekujesz. Robot może kosić dalej, może powrócić do stacji dokującej gdzie doładuje akumulator i po zakończeniu tej operacji wyjedzie ponownie, może również zostać w niej aż do chwili gdy wciśniesz przycisk PAUSE i rozkażesz mu wyjechać ponownie. Warianty zachowań są możliwe do wyboru na wbudowanym programatorze. To zależy od Ciebie.

Co się dzieje gdy teren jest pochyły? Jakich sytuacji unikać?

Kosiarka posiada moc niezbędną by poruszać się po terenie względnie równym. Pokonuje wzniesienia do 27 stopni. Jako wyposażenie dodatkowe można dokupić koła zębate, ułatwiające przemieszczanie się w warunkach trudniejszych. Należy zwrócić uwagę by na trawniku nie znajdowały się doły w które kosiarka mogłaby wpaść i zostać tam aż do wyładowania akumulatora.

Ponadto każdy model wyposażony jest w żyroskop, który na bieżąco inforumuje robota pod jakim kątem nachylenia się porusza. Jeśli tylko robi się zbyt stromo i niebezpiecznie (powyżej 27 stopni) robot automatycznie wycofuje się na bezpieczną pozycję. Zaawansowane algorytmy, ciągle doskonalone przez zespół robotnica zuccetti centro sistemi sprawiają iż maszyny są coraz mądrzejsze. Wbudowany komputer umożliwia stałą nieograniczoną i bezpłatną aktualizację oprogramowania poprzez port szeregowy RS 232 na płycie głównej kosiarki. Aby dowiedzieć się o dostępnych aktualizacjach pozostań w kontakcie z Twoim sprzedawcą.

Ponadto wszelkie usprawnienia, nowatorskie rozwiązania są komunikowane na bieżąco wszystkim naszym klientom, tak że za niewielką opłatą możesz posiadać zawsze najnowocześniejszy model robota koszącego Zucchetti Wiper.
Już w momencie zakupu twój osobisty robot rejestrowany jest w centralnej bazie danych. Każdy egzemplarz posiada unikalny numer seryjny dzięki czemu zawsze można zidentyfikować prawowitego właściciela maszyny. ponadto każdy model może być uruchamiany za pomocą kodu zabezpieczającego oraz alarmu który uaktywnia się przy każdej próbie uniesienia. Nie istnieje żadna możliwość zakupu części zamiennych, upgrade'u, stacji dokującej, czy też wykonania naprawy bez podania danych właściciela.Praktyczne przykłady wyznaczania obszarów pracy kosiarki
Co zawiera kompletny produkt? 1. kosiarka
 2. zasilacz
 3. kabel zasilający
 4. stacja dokująca (buda)
 5. transmiter
 6. przewód ograniczający
 7. szpilki do mocowania przewodu ograniczaqjącego
 8. instrukcja obsługi
 9. akumulator
 10. ostrze tnące
 11. pilot do zdalnego sterowania
GwarancjaProdukt posiada dwuletnią gwarancję. W chwili uszkodzenia pakujesz go w paczkę i wysyłasz do nas. My niezwłocznie przywracamy go do zdrowia i odsyłamy na nasz koszt.

Ponadto bezpłatny pakietem assistance, gwarantuje naprawę maszyny w ciągu 7 dni roboczych oraz dostawę do klienta kurierem na koszt serwisu. W zasadzie przygotowanie obszaru nie nastręcza dużych problemów, przewód ograniczający montuje się łatwo i szybko, montaż stacji dokującej jest równie prosty. Jeśli uważasz, że nie dasz rady, lub po prostu nie masz ochoty się z tym bawić zadzwoń, wskażemy Ci najbliższy punkt obsługi z którym będziesz mógł załatwić wszystko. Nasza sieć pokrywa 100% obszaru Polski.

ZłodziejeJuż w momencie zakupu twój osobisty robot rejestrowany jest w centralnej bazie danych. Każdy egzemplarz posiada unikalny numer seryjny dzięki czemu zawsze można zidentyfikować prawowitego właściciela maszyny. ponadto każdy model może być uruchamiany za pomocą kodu zabezpieczającego oraz alarmu który uaktywnia się przy każdej próbie uniesienia. Nie istnieje żadna możliwość zakupu części zamiennych, upgrade'u, stacji dokującej, czy też wykonania naprawy bez podania danych właściciela.AktualizacjeZaawansowane algorytmy, ciągle doskonalone przez zespół robotnica zuccetti centro sistemi sprawiają iż maszyny są coraz mądrzejsze. Wbudowany komputer umożliwia stałą nieograniczoną i bezpłatną aktualizację oprogramowania poprzez port szeregowy RS 232 na płycie głównej kosiarki. Aby dowiedzieć się o dostępnych aktualizacjach pozostań w kontakcie z Twoim sprzedawcą.
Ponadto wszelkie usprawnienia, nowatorskie rozwiązania są komunikowane na bieżąco wszystkim naszym klientom, tak że za niewielką opłatą możesz posiadać zawsze najnowocześniejszy model robota koszącego Zucchetti Wiper.


Promocja!
 • Prezentacja w Twoim Ogrodzie

  Więcej

Twój ogród pod właściwą opieką Wszystko na temat działania robotów ogrodowych
Kontakt
Dla zainteresowanych sprzedażą
Dla zainteresowanych kupnem

Wszystko na temat
naszych produktów

robot
Serwis gwarancyjny
Jeśli napotkałeś problemy techniczne chętnie Ci pomożemy ...
Strona główna Oferta Dystrybutorzy Produkty Promocje Dla prasy Strefa klienta Kontakt
Copyright © The Tickmanns 2012 / Kosiarki / Kosiarki traktorki / Koszenie trawy